| Nej, jag vill leva jag vill dö i norden |
Так, дійсно, відвідавши нордичні скандинавські землі, в душі залишається неабиякий енергетичний заряд,і мимоволі, не задумуючись хочеться сказати собі та оточуючим: "Ні, я хочу жити і вмерти на цій землі".
Моя подорож до скандинавської саги розпочалася ще у 2008 році навесні, але не з природи та видів, а з першого знайомства з колегами по подорожі і це знайомство відбулося у купе поїзда Київ-Варшава. Я за фахом лікар, із непростою спеціалізацією, а яка все життя змушує триматися в тонусі і заохочує виділення неабиякої маси адреналіну- це акушерство та гінекологія. І яке було моє здивування коли після посадки в поїзд, півгодинної гри в мовчанки з незнайоми людьми зрозуміти, що у одному купе зібралось аж три акушер-гінекологи із різних областей, різної вікової групи і різних світоглядів. Я зрозумів одразу, що така "професійно"-нордично- природня подорож принесе масу задоволення і не тільки.
Але повернімося до головного. Після так званого "обнюхування" та збору фактів один про одного ми вже розгововрились, обмінялися професійними поглядами туристів-експертів з точки зору гінекології на на нашу подорож в цілому, і як для початку залишились задоволені, після першої чарочки за знайомство та шматка домашньої ковбаси ми активно мріяли про те що ми побачимо.
Я упускаю непотрібні тонкощі дороги і перебування на самій території Польщі і одразу перейду до водної дороги з якої ми прямували з Гданська до нашого першого пункту призначення на території Швеції , міста Ніюнесхамн (Nynäshamn). На ша подорож Балтійським морем зайняла у нас 12 годин і вже о 6 ранку ми ступили на таку довгоочікувану скандинавську землю. На фото можна побачити сам паром та експозицію у номерах:
Передати то захоплення і ті відчуття, які переповняли душу не можливо, хоча, як сказав би кожний п'ятий "а шо ж тут такого", людині, що не побувала на скандинавських землям цього не зрозуміти.
Швеція( Sverige)
Отже з порту Ніюнесхамн і розпочалася наша подорож. Може через те що тут ми всі були вперше, трава здавалась зеленішою, ліси лісістішими та повітря повітрянішим. І в нас в Україні є гарна природа, але такої краси, які відкривалась одразу з перших кроків, я раніше не зустрічав. Навіть вітряки, що продукуьтю енергію здавалося вписувалися повністю у пейзаж і доповнювали його, начебто великі білодзьобі лелеки паслися на зелених ланах Швеції.
Першою столицею Скандинавії у нас на шляху постав Стокгольм, або ще як скорочено його називають підлітки Сток.
Коли відкрились перші види на Стокгольм одразу ж з'явилась думка, а чи не прилетить зараз всім відомий мультиплікаційний персонаж Карлссон, підхопить і почне кружляти над дахами та шпилями старого міста в пошуках бандитів, що крадуть білизну. Але такого не відбулося, шкода. Що одразу ж кинулось в очі, то це розмірений стиль життя, відсутність метушні і стиль відпочинку. Після роботи ніхто не поспішає додому, для того щоб відпочити від буденності не потрібно кудись їхати, щось вигадувати- та Ви і не покидали тієї зони відпочинку. Все для вас. Відпочивайте будь-де так як душа бажає, а хоча б навколо ратуші та бенкетної зали, де вже ось котрий рік вручають нобеоевські премії.
ратуша
всередині ратуші
Так ось, школярі, робітники, офісники- всі виходять на вулицю, займають всі зелені площі, які є доступні по всьому місту, хто читає книжку, хто обідає, хто просто лежить і дивиться в небо. Після 16 години жителі заповнюють всі набережні кафешки, ресторанчики, відвідують свої яхти просто щоб випити пива.
Природи звичайно у місті мало, але є безліч парків, а те що місто знаходиться на масі каналів також добавляє мальовничості цьому місту. Всі наші екскурсії відьувалися у старій частині міста- Гамластані, що так і прекладається як старе місто. Саме тут ми відвідали музей усім відомомого Карлссончіка, що живе на даху - Karlsson på taket.
Казки Астред Ліндгрен читали всі? А ось і будинок, який за історією і був місцем безпосереднього проживання мужичка на ймення Карлссон.
Прощаємося зі Стокгольмом та переїжджаємо до основної країни призначення- до Норвегії
читаєм слідуючу статтю.
Always with interest for all of your, esteemed colleague, publications. Especially after your presentation at a conference on contraceptive methods. Though I associate professor, but there are in your approach to the problem of what can not be neglected in terms of exchange of practical experience.
ОтветитьУдалитьWith regard to this article, we fully share your opinion about Scandinavia - a truly fantastic area! And your writing style is impressive.
Завжди з цікавістю стежу за всіма Вашими, шановний колега, публікаціями. Особливо після Вашої доповіді на конференції з методів контрацепції. Я хоч і доцент, але є у вашому підході до проблеми те, що не варто нехтувати в плані обміну досвідом практичної роботи.
Що стосується даної статті, то цілком поділяю вашу думку про Скандинавії - воістину казкова територія! І Ваш стиль викладу вражає.